Látnivalók és Szabadidő

 

  • Kétbodony és környéke: A falu a középkortól kezdve folyamatosan lakott, a tatárjárás idején a Kartal nemzetség birtokolta, később a Bodoni család birtoka lett. Rövid ideig (1264–1276) a Margitszigeti apácák is birtokolták, később ismét a Bodoni családhoz került. Tovább…
  • Kétbodony (Rákóczi emlékmű): A Rákóczi-szabadságharc háromszázadik évfordulója alkalmából egy lovas szobrot avattak a település Romhány felőli határában. Két tájékoztató tábla is az érdeklődők segítségére siet. Az egyik a Rákóczi által vezetett szabadságharc legfontosabb történéseit, míg a másik a kétbodonyi-romhányi csata történetét foglalja össze.
  • Romhány Rákóczi mogyorófa: Romhány községben a szép kőhíddal díszített Lókos-patakon át jutunk el a híres csempegyárig. A gyár után jobbra kell letérni a Bereczky Máté útra. Az út végén egy kis ösvény vezet a Kastélyka-dűlő dombperemére. Itt közvetlenül a híres faóriástól nyugatra egykori épület alaprajza tunik elô. Tovább…
  • Bánk – Louis Armstrong Jazzfesztivál: A Louis Armstrong Jazzfesztivál története 2004-ben még a Pólus Palace Classic Weekend-el összekötve kezdődött. A veterán autók szerelmeseinek és a Jazzkedvelő publikumnak a Tó Hotel támogatásával Családi Jazz-hétvégét ígért 2004 utolsó júniusi hétvégéje Bánkon. Tovább…
  • Bánki-tó: A Bánki-tó egy apró tó a Nógrád megyei Bánkon. A 7 hektáron elterülő, átlagosan 4 méter mély tó a fürdőzők és a horgászok körében is közkedvelt. A tóra vonatkozó legkorábbi írásos feljegyzés 1820-ból származik. Tovább…
  • Balassagyarmat: Város Nógrád megyében, az Ipoly folyó bal partján, határátkelőhely Szlovákia felé. A Balassagyarmati járás központja. A Balassagyarmat utótagja a honfoglaló magyarok Gyarmat nevű törzsének megtelepedésére utal, a név előtagját pedig a legfontosabb birtokosairól, a Balassa családról kapta a 15. században. Tovább…
  • Hollókő: Magyarország egyetlen olyan faluja, amely szerepel az UNESCO világörökség listáján, és így világszerte ismert. A Világörökség Bizottság 1987-ben a magyarországi várományos helyszínek közül Budapest mellett elsőként a Nógrád megyei palóc falut, Hollókőt vette fel a Világörökség listájára. Tovább…
  • Ipolytarnóc: Az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület világhírű őslénytani lelőhely, egy 20 millió évvel ezelőtti vulkáni katasztrófa során betemetett „ősvilági Pompeji”, nem csoda, hogy Európa Diplomás. A terület tudományos vizsgálatai 1836-ban kezdődtek el, 1944 óta védett. Tovább…
  • Ipoly Erdő tanösvények: Szendehely-Katalinpuszta a Börzsöny és a Cserhát kapuja. Budapestről, a fővárosi agglomeráció észak-keleti részéből, de az M0-ás körgyűrűnek köszönhetően szinte az egész ország területéről gyorsan és egyszerűen elérhető. Tovább…  
  • Szécsény: Szécsény már az őskorban egyike volt a legrégibb ipolyvölgyi telepeknek. A Kerekdombon a csont- és kőkor emberei telepedtek volt meg, a Danda-Szemetjén és a Dögtér mellett a bronzkor lakói, a Kőhegyén és a Strázsapart alatt a vaskor népe. Tovább…

romhc3a1ny1